Tyto webové stránky používají cookies pro lepší uživatelský zážitek. Setrváním na stránkách souhlasíte s jejich použitím. Více informací… ×

Ž i v ý   k r m n ý   h m y z
a   t e r a r i s t i c k é   p o t ř e b y

tel.: +420 603 834 189   svingr@acheta.cz
tel.: +420 604 256 037   mandarinka@acheta.cz

Jsme s Vámi na FB
CalciumPro-MG vápník obohacený o důležitý hořčík
Čistý Vápník CA
EarthPRO-A
UVB zdroje nízkotlaké výbojky
Cvrčci bez chemie, virů a bakterií

Služby

Objednávky

Objednávky můžete uskutečnit několika způsoby:

 • On-Line - e-Shop pro každého teraristu (Velkoobchod i maloobchod) 
  VO ceny jsou oznamovány po přihlášení "Velkoobchodní ceny aktivní"
 • GSM - +420 604 256 037 telefonické objednávky, dotazy ohledně vyřizování a průběhu objednávek
 • GSM - +420 603 834 189 technické dotazy ohledně eShopu
 • email - objednavka@acheta.cz

Obdržené objednávky vyřizujeme okamžitě s ohledem na nejbližší expediční den (úterý, středa a čtvrtek). Dle Vámi vybraného způsobu bude zásilka doručena nejpozději druhý den po objednání. Expediční dny jsou zvoleny s ohledem na cyklus chovu a naskladňování. Zboží navážíme vždy v pondělí. 

Platba

 • Hotově dobírkou (+30,-Kč poplatek poště za složenku tzv. doběrečné)
 • Převodem na účet 166 597 580 / 0600 Moneta Money bank a.s. (na platbu čekáme max. týden od přijetí objednávky. Při nezaplacení v tomto termínu objednávku stornujeme.)
 • Hotově při osobním odběru

Balení

V současné době balíme zboží do papírových kartónových krabic se silnými stěnami, které zaručují vysokou bezpečnost při přepravě. Dále balíme do plastových vaniček s víčkem. Interně jsme je označili EuP. Tato balení jsou vhodná pro přímý pultový prodej v obchodech. Maximální množství hmyzu do této vaničky je 0,1 litru. Plastové vaničky jsou vhodně poskládány do kartónové krabice a připraveny ke snadné manipulaci na krámě. Nehrozí únik hmyzu a zamoření objektu. Ceny u takto prodávaného zboží jsou stejné. Z boku mají potřebné větrání, které zajistí dokonalé větrání. Krabičky lze stohovat na sebe.

K dispozici máme vždy dostatek připravených krabic vhodných velikostí. Krabice v případě potřeby slepujeme k sobě a vznikají tak svazky. Česká pošta Vám zásilku doručí do druhého dne. Balík do ruky DR, ten Vám donesou domů na adresu. Další méně využívaná možnost je ponechat balík na poště a osobně si ho vyzvednout.

V případě nízkých teplot je nutné přidávat do balíků aktivovaný topný sáček! Bez něho má hmyz malou šanci na přežití. 
Pokud jdou teploty pod nulu, vyplňujeme krabice polystyrenem a je doúčtován malý poplatek dle velikosti balíku.
Maximální navýšení je v rozsahu 50-80,-Kč. (30,-Kč topný sáček + zateplení).

Nejlevnější způsob, jak získat cvrčky:

 • Objednat cvrčky prostřednictvím internetu 
 • Nepoužívat k proplácení složenku, ale využít platbu fakturou nebo z poukázané zálohy na náš účet 166 597 580/0600 Moneta Money bank a.s..
 • Jednoznačně nejvýhodnější (nejlevnější) způsob je využití našeho KREDITNÍHO systému. Odpadá platba ze složenky a dopravné je snížené v objednávkovém formuláři individuálně. Taktéž máme nově zavedenou úpravu, kde u každého zákazníka můžeme prodávat na "dluh" bez potřebné hotovosti. Hranici mínusového kreditu nastavujeme individuálně. Hotovost se dorovná dodatečně dle domluvy.
 • Při objednávce nad 2000,-Kč bez DPH hradíme poštovné v plné výši my.

Velikosti prodávaných cvrčků a jejich pečlivé třídění do velikostních skupin

Dodáváme cvrčky ve čtyřech velikostech (více kategorií postrádá smysl vzhledem k rychlému vývoji), které celoročně pečlivě třídíme mechanicky.
Tím je 100% garantováno dodržování velikostí v balení.

1. Dospělci okřídlení cvrčci - těsně po převleku,kteří vydrží minimálně dva měsíce žít, než chcípnou stářím.
2. Střední 1-1,5cm - dodáváme oproti konkurenci v poloviční velikosti!!! Dosahují délky okolo poloviny dospělců. Na trhu se naprosto běžně dodávají střední v subadultní       velikosti. Tato velikost by měla být dodávána již za cenu dospělců. Pro je i argument, že cvrčci rychle rostou. Od vylíhnutí do dospělosti to trvá 30 dní.
3. Malí - cca 0,5-1cm
4. Mikro - cca 3-4mm!

Několik základních rad

Cvrčci v plastikových vaničkách vydrží na prodejně více jak dva týdny. Pokud je neprodáte během prvního týdne je zapotřebí cvrčkům do krabiček dodat krmení a hlavně zdroj vody. Krmení (pokud již neleží na dně speciální granulky) může být psí nebo kočičí granule. Místo vody poslouží čerstvá mrkev nebo kousek jablka. Vždy je dobré, aby ovoce či zelenina byla sežrána co nejdříve a nezvyšovala tak v obalu nepotřebnou vlhkost. Ta výrazně snižuje kvalitu hmyzu. Teplota se může pohybovat v rozmezí 20–30 °C. Dbejte na větrání, aby nedocházelo k zapaření. Pokud nakupujete cvrčky nebalené do plastových obalů, ale volně v kartónu je vhodné mít v nádrži kartony na vajíčka po kterých se cvrčci rozlezou. Mají tak dostatek prostoru. Kartón do sebe váže i zbytečnou vlhkost. U malých velikostí lze část kartónu naopak vlhčit, neboť mikro cvrčci vzdušnou vlhkost vyžadují.

Sarančata milují teplo a sucho. Teplota může klidně přesahovat 30 °C. 

Červi ZOPHOBAS milují teplo a mírně vlhký substrát. Teplota maximálně 30 °C. Jako substrát poslouží piliny smíchané se substrátem pro květiny. Ke krmení předkládejte šrot, mouku, strouhanku, zeleninu i odpad z masa.

Moučné červy Tenebrio molitor naopak můžete uložit do chladu, čímž jim zpomalíte vývoj a dlouho Vám vydrží k dispozici v zásobě. Nízká teplota (sklep) jim nevadí. Ke krmení poslouží rovněž to co Zophobasům. Nepohrdnou mrkví, jablkem, salátem atd.

Švábi v plastikových obalech vydrží velmi dlouho bez potřebné péče. Stačí dodat jen kousek mrkve jako zroj vody.

Octomilky, mouchy, zavíječe, Tebo larven, soldatenwurm atd. uchováváme v původním balení nejlépe v lednici, tím se zpomalí vývoj. Hmyz hibernuje, nevyžaduje žádnou péči. Tím si udržíme trvanlivost a kvalitu hmyzu.

Jakékoliv dotazy týkající se této tématiky jsem ochoten zodpovědět na emailu svingr@acheta.cz , telefonem 603 834 189 pokud budu vědět ! :)

Nákupní košík je prázdný.


Přihlášení
Uživatelské jméno:
Heslo:
Ochrana proti spamu:

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se


Vyhledávání


Odběr novinek

ACHETA farm

Živý krmný hmyz
a teraristické potřeby

ACHETA farm - Švingr Vlastimil
Martiněves 126, Mšené Lázně (mapy.cz)
GPS: 50°37'66.101" N, 14°15'57.550" E

Úvod  |  E-shop  |  Aktuality  |  Služby  |  Vzkazy  |  Odkazy  |  Kontakt  |  Obchodní podmínky  |  Mapa webu

Email: svingr@acheta.cz, mandarinka@acheta.cz
tel.: +420 603 834 189, tel.: +420 604 256 037
Velkoobchod - maloobchod - e-Shop - rozvozy - osobní odběr
Tradice 26 let celoročního prodeje hmyzu na internetu.


©1996–2022 ACHETA farm – Všechna práva vyhrazena
Tvůrce webu: Tvůrce webu
Webdesign: Webdesign