Tyto webové stránky používají cookies pro lepší uživatelský zážitek. Setrváním na stránkách souhlasíte s jejich použitím. Více informací… ×

Ž i v ý   k r m n ý   h m y z
a   t e r a r i s t i c k é   p o t ř e b y

tel.: +420 604 256 037   mandarinka@acheta.cz

IČ: 867 30 738,    ČÚ: 255035643 / 0600

Jsme s Vámi na FB
Písky a substráty
Topný sáček do každého balíku
EarthPRO-A
UVB zdroje nízkotlaké výbojky
Cvrčci bez chemie, virů a bakterií

Definované velikosti cvrčků a jejich balení

Definované velikosti cvrčků a jejich balení

Velikosti a druhy cvrčků, které uvádíme již 26 let v ČR na trh:

Reaguji tímto článkem na rozčarování nově příchozích zákazníků na náš e-shop a vytvoření první objednávky. Zákazník si objedná např. střední velikost a po  jejím vybalení se diví, že jsou cvrčci moc malí. Nebo si objedná  velikost „M“ malí a vyčítá nám, že jsme odeslali mikro. Od roku 1996 nabízíme níže uvedené cvrčky a jejich velikosti.  Naši zákazníci to znají a bez problémů to funguje. Těm novým to vždy vysvětlíme a následné objednávky již probíhají správně a rozumíme si.

Avšak vyplívá mi z toho, že jiní prodejci mají označení a velikosti jinak. My používáme 4. Dospělci, střední, malí a mikro cvrčci. Každá velikost je poplatná přibližně jednomu týdnu vývoje.
Každé velikosti odpovídá i cena. Tím se snadno může stávat, že platíte zbytečně menší kategorii, než byste dostali u nás. Co my prodáváme jako „S“  střední, účtují jinde za velikost „M“…. Rozdíl v ceně může být dvojnásobkem.

  1. Dospělci  „D“ – jedná se o okřídlené adultní, čerstvě převlečené cvrčky. Velikost dospělců je odvislá druhu. Cvrček domácí cca 2-2,5cm, cvrček stepní  (banánový) a cvrček černý (dvouskvrnný) cca 2,5-3,5cm a dalším druhem je cvrček krátkokřídlý (příčnopruhý) je nejmenším druhem, kde je velký rozdíl i v pohlaví, samičky cca 2-2,5 cm a samci 1,5 cm.

 

  1. Střední velikost  „S“ – nabízíme vždy v přibližně poloviční velikost dospělců.

 

  1. Malí  „M“ – orientační velikost je přibližně 0,5-1 cm.

 

  1. Mikro  „m“ – orientační velikost  1-2mm.

Více podrobné členění je naprosto zbytečné, protože od vylíhnutí do dospělosti  stačí v chovu cvrčkům jeden měsíc. 

Nejvíce prodávaných cvrčků co do objemu jsou cvrčci domácí. Výhodou je velikost, která vyhovuje většině terarijních zvířat. Zároveň je nejvíce náchylný na kvalitu chovu.
Cvrčci černí a stepní dosahují větší velikosti a vyhoví spíše větším druhům terarijních zvířat.
Cvrččci krátkokřídlí jsou velice vhodní pro drobnější terarijní zvířata. Další jejich velkou výhodou je růst. Vývoj mají přibližně o třetinu delší než ostatní druhy. Výhodou tedy je, že máte doma mnohem delší dobu stejnou velikost.

V chovech nepoužíváme žádná antibiotika a ve cvrčcích nenaleznete žádná rezidua léčiv, která se mohou kumulovat v terarijních zvířatech.  Naprostá čistota v chovu je zajišťována výkonnou germicidní pecí, která udržuje téměř sterilní podmínky v přetlakové hale. Krmení je zajišťováno granulemi, které mají vyladěnou recepturu a napáječky s vodou. V žádném případě nedostávají cvrčci ovoce či zeleninu. Ve velkochovu je toto velmi nevhodné a hlavně zbytečné. Ovoce i zelenina, zejména nakoupená v obchodě, bývá chemicky ošetřena zejména kvůli napadání hmyzem ve skladech. Dalším problémem je rychlý růst plísní a dalších patogenů, které jsou v chovu nežádoucí.

Cvrčky balíme do plastových krabiček, které mají vždy větrání z boku, některá balení i ve víčku. Malé krabičky jsme si kdysi označili EuP (jako EU plast, jež se významně využívá ve velké míře), dále používáme DcP plast, jehož velké zásoby byly nakoupeny v Děčíně.
Malé obdélníkové krabičky, které jsou přibližně poloviční oproti EuP nepoužíváme pro jejich nevhodnost. Bývají viděny na burzách i zoo prodejnách. Větrání mají pouze ve víčku, což je naprosto nevyhovující a vzduch v nich nekoluje, nevzniká tzv. komínový efekt. Rychle se to projeví i na obsahu.
Hmyz brzy hyne, je vlhký a poškozuje mu to dýchací cesty. Dalším nepraktickým problémem je, že krabičky s větráním jen ve  víčku nelze stohovat na sebe. Pokud je toto opomenuto, nastává problém.

Komentáře k článku

Neregistrovaní uživatelé nemůžou přidávat komentáře. Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

K článku zatím nebyl vložen žádný komentář.

Nákupní košík je prázdný.


Přihlášení
Uživatelské jméno:
Heslo:
Ochrana proti spamu:

Zapomněli jste heslo?
Zaregistrovat se


Vyhledávání


Odběr novinek

ACHETA farm

Živý krmný hmyz
a teraristické potřeby

ACHETA farm - Švingrová Daria
Martiněves 126, Mšené Lázně (mapy.cz)
GPS: 50°37'66.101" N, 14°15'57.550" E

Úvod  |  E-shop  |  Aktuality  |  Služby  |  Vzkazy  |  Odkazy  |  Kontakt  |  Obchodní podmínky  |  Mapa webu

Email: mandarinka@acheta.cz   Datová schránka: gnu5y2u
tel.: +420 604 256 037, IČ: 86730738 , DIČ: 7353181495
Velkoobchod - maloobchod - e-Shop - rozvozy - osobní odběr
Tradice 27 let celoročního prodeje hmyzu na internetu.


©1996–2023 ACHETA farm – Všechna práva vyhrazena
Tvůrce webu: Tvůrce webu
Webdesign: Webdesign